En İyi Yabancı Dil Uygulamaları – İngilizce Öğrenme Uygulamaları

Herkesin en az 10 kere yapayım diye işe başladığı ve kısa süre içerisinde bıraktığı ya da bırakmak zorunda kaldığı şeyler vardır. Bunlardan biri de kesinlikle İngilizcedir. Yılda en az 3 kere ben bu İngilizceyi öğreneceğim deyip her defasında bırakıyoruz. Ama düzenli çalışma teknikleri ve uygulamalar ile İngilizce ya da başka bir yabancı dili öğrenebilirsiniz. En iyi yabancı dil uygulamaları hangileri? Bu makalemizde bundan bahsedeceğiz.

En İyi Yabancı Dil Uygulamaları Hangileri?

Aklınıza illaki sorular olacaktır. Bu sorulardan birisi de bu yabancı dil uygulamaları ile öğrenmek mümkün mü? Bize ne gibi bir katkısı olacak bu uygulamaların? Bu uygulamalar sizlere pratik yapma konusunda yardımcı oluyor. Gerek sesli pratikler gerekse yazılı pratikler sizlerin daha çok aklında kalmasına yardımcı oluyor. Tabi yine de iş sizin gayretiniz ve gösterdiğiniz ilgide bitiyor.

Duolingo

yabancı-dil-uygulamaları
Duolingo

İngilizce öğrenmek isteyen hemen herkes hayatında en az bir kere bu uygulamayı indirmiştir. Duolingo sizlere sorular yöneltiyor ve siz bu soruları bildikçe puan kazanıyorsunuz. Zamana karşı yarışıp puanlar elde ettikten sonra günlük aylık ve tüm zamanlar olarak belirlenen sıralamalara girebilirsiniz. Hem öğretici hem de eğlendirici olan bu uygulamayı Play Store ve App Store’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Busuu

yabancı-dil-öğrenme-programları
Busuu

En iyi yabancı dil uygulamaları arasında yer alan Busuu ile de yabancı dil öğrenebilirsiniz. Busuu sizlere İngilizce, Japonca, Türkçe, Rusça ve Arapça gibi 12 dil için öğrenme imkanı sunuyor. Dünya genelinde 80 milyondan fazla kişiye ulaşan Busuu bu alanda çok tavsiye edilen uygulamalar arasında kendine yer buluyor.

Hello Talk

ingilizce-öğrenme-uygulamaları
Hello Talk

10 milyondan fazla kişinin kullandığı ve içerisinde 150’den fazla dil seçeneği bulunan Hello Talk’da uygulama üzerinde farklı ülkelerdeki insanlar ile sohbet ederek pratik yapabilirsiniz. İçerisinde öğrenci ve öğretmenlerinde bulunduğu bu uygulama ile yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Uygulamaya Play Store ve App Store’dan ulabilirsiniz.

Babbel

telefonda-ingilizce-öğrenme
Babbel

Babbel sizlere 10-15 dakikalık dersler şeklinde eğitimler sunuyor. Yeni başlayanlar veya ileri seviye yabancı dil öğrenmek için paketleri bulunan Babbel’de aile, okul, yaşam, alışveriş gibi temel konular üzerinde duruluyor. İçerisinde İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Türkçe gibi dillerin bulunduğu bu uygulamanın çeşitli paketlerini uygulama içinde satın alabiliyorsunuz.

Quizlet

ingilizce-öğrenme-uygulamaları
Quizlet

Bu uygulamayı tek başına kullandığınızda pek fazla bir yarar göremezsiniz ama diğer yabancı dil uygulamaları ile birlikte kullandığınızda çok çok yararının olduğunu sizler de fark edeceksiniz. Quizlet sizlere kartlar sayesinde yabancı dil kavramlarını ezberletmek ve becerilerinizi test etmek için bir hizmet sunuyor.

En İyi Yabancı Dil Uygulamaları Bonus

İngilizce öğrenme uygulamaları listemizin sonuna doğru gelirken bonus olarak herkesin bildiği ve her geçen gün kullanımı oldukça artan bir uygulama olan;

Google Translate

yabancı-dil-çeviri-uygulamaları
Google Translate

Google’ın bizlere sunduğu en iyi hizmetlerden birisi olan Google Translate bizlere yüzlerce dil desteği sunuyor. Yazdığınız ya da konuştuğunuz kelime veya cümleleri istediğin dilde çeviren Google Translate son yıllarda oldukça verimli bir uygulama haline geldi. Konuşma ve yazma ile çeviri yapabileceğimizin yanı sıra uygulama yüklediğimiz fotoğrafların üzerindeki kelimeleri ve cümleleri de çevirebiliyor. Çevirisini yaptığınız bu kelime veya cümlelerin telaffuzlarını da dinleyebilmeniz için sizlere imkan sunuyor. İngilizce öğrenme uygulamaları arasında yer alan Google Translate’i ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere en iyi yabancı dil uygulamalarından bahsettik. Sizlerin de kullandığı yabancı dil uygulamaları varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu