Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır? – Windows Dil Değiştirme

2015 yılında piyasaya sürülen ve çıktığı tarihten itibaren kullanıcılar tarafından oldukça olumlu geri dönüş alan Windows 10 işletim sistemi, yapılan güncellemeler ile birlikte her geçen gün oldukça kullanılır bir hal almaya devam ediyor. Windows 10’u yüklemeye karar verdiğiniz zaman yükleme ekranında sistem dili seçmeniz istenir. Bilerek ya da bilmeyerek Türkçe haricinde dil seçtiyseniz ve daha sonra bu dili değiştirmek isterseniz size göstereceğimiz yöntem ile kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Windows 10 nasıl Türkçe yapılır, gelin hep birlikte göz gezirelim.

Windows 10 Türkçe Yapma

Windows 10’da sistem dilini değiştirmek basittir. Aşağıdaki sıralamayı takip ederek, sizler de kolay bir şekilde bilgisayarınızın dilini değiştirebilirsiniz. Bu adımlar nedir gelin hep birlikte bakalım.

Klavyenizden Win + I tuşlarına basarak ya da Start(başlat) menüsünden Setting(ayarlar) kısmında giriş yapın. Win tuşu genel olarak klavyenizde FN tuşunun yanında bulunmaktadır. Daha sonra Time&Language(zaman ve dil) kısmına tıklayın.

windows-10-dil-degistirme

Açılan ekranın solundaki menüden Language(dil) kısmına tıklayın. Açılan ekrandan Add Language(tercih edilen dil ekle) kısmına tıklayın.

windows-10-turkce-yapma

Daha sonra dilediğinizi aratarak bulup, dili seçin ve Next(ileri) butonuna tıklayın. Tercih edeceğiniz dil bilgisayarınızda yüklü ise üst kısımda bulunan Windows görüntüleme dili kısmından Windows dil değiştirme yapabilirsiniz.

windows-10-dil-degistirme-sorunu

Seçtiğiniz dil indirildikten sonra Windows görüntüleme dili kısmından indirdiğiniz dili seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

windows-10-dil-ayarı-yapma
Windows 10 nasıl Türkçe yapılır

Windows 10 Bölgesel Ayar Yapma

Bilgisayarınızın dilini değiştirdikten sonra tercihe göre bölge ayarını da değiştirmek isteyebilirsiniz. Aşağıdaki sıramalayı takip ederek, Windows 10 Türkçe yapma işleminden sonra kolaylıkla bölgesel ayar da yapabilirsiniz.

Setting(ayarlar) menünüsü açın. Time&Language(zaman ve dil) kısmına tıklayın. Ardından yandaki menüden Region(bölge) kısmına tıklayın.

windows-10-dil-nasıl-değiştirilir

Karşınıza gelen ekrandan Country or region(ülke veya bölge) kısmından Türkiye seçeneğini seçin. Son olarak Curren format(geçerli biçim) kısmından da Türkçe(Türkiye) seçeneğini seçin.

Başkabirkod ekibi olarak bu makalemizde Windows 10 nasıl Türkçe yapılır sorusuna elimizden geldiğince detaylı ve resimli bir şekilde cevap vermeye çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir soru ya da bizimle paylaşmak istediğiniz herhangi bilgi için yorum kısmını kullanmaktan çekinmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu