Salgın Konulu Film Önerileri

Koronavirüs salgını içerisinde biraz kendimize vakit ayırmak, evde dizi-film izleyerek zamanımızı geçirmek kafamızı dağıtabilir. Bazen “beterin de beteri var, halimize şükredelim” demek isteriz, işte bu gibi isteklerde daha kötüsünü ele almış salgın filmleri aklımıza gelebilir. Biz de bu makalemizde sizlere salgın konulu film önerileri vereceğiz.

Salgın Konulu Film Önerileri

Çekilmiş 12 adet salgın konulu filmler sizler için bu listede.

12 Monkeys / 12 Maymun (1995)

salgin-konulu-film-tavsiyeleri
12 Monkeys

Pandemi filmleri denilince akla ilk gelen film kukusuz 12 Maymun oluyor. Beş milyar kişinin ölümüne neden olan ve insanlığı yeryüzünden silecek kadar güçlü bir virüs yayılmıştır. Geriye çok az sayıda insan kalmıştır ve bu insanlar yaşamlarını yer altında kurdukları barınaklarda sürdürmektedirler. Bir zaman makinesi yaparlar ve ilk test sürüşü için eski bir mahkum olan James gönüllü olur. James kendisini yedi yıl öncesinde ve bir akıl hastanesinde bulur. Gelecekten geldiğini ve bir misyonu olduğunu akıl hastanesi gibi bir ortamda anlatmaya çalışır.

Blindness / Körlük (2009)

salgin-filmleri
Blindness

Bir doktorun eşi, yavaş yavaş kentteki tüm insanları etkisi altına alan “beyaz körlük”ten etkilenmeyen tek insandır. Bu kaosu canlı canlı gören, tanık olan tek kişi olan kadın bu durumdan kendisini ve ailesini kurtarmaya çalışır. Film, Jose Saramago’nun aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Contagion / Salgın (2011)

salgın-film-tavsiyeleri
Contagion

Hava, solunum yoluyla geçen ve bulaşanı birkaç gün içerisinde rahatlıkla öldüren bir virüs salgın şeklinde hızla yayılmaktadır. Bir uzman ekip hızla yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışırken bir yandan da salgına çare bulmaya çalışmaktadırlar. İnsanlar hem canlarını kurtarmaya çalışmakta hem de bozulan toplumsal hayata tutunma ve düzeltme mücadelesi verirler.

It Follows / Peşimdeki Şeytan (2015)

salgın konulu-filmler-2020
It Follows/Peşimdeki Şeytan

Hoşlandığı bir gençle şehir dışına giden Jay bir harabeye girer ve sonrasında kendini baygın olarak bulur. Bu noktadan sonra Jay’in hayatı tuhaf olaylarla çevrili bir kabusa dönüşür. Peşinde her zaman birileri ya da bir şeylerin olduğunu iddaa eder ve çevresiyle birlikte kendisini izleyen ürkütücü şeyden kurtulmanın bir yolunu aramaya başlar. Film gençleri tehdit eden cinsel yolla bulaşan hastalıkları anlatan bir film.

28 Days Later / 28 Gün Sonra (2002)

salgin-film-tavsiyeleri
28 Days Later

İngiltere’yi kuşatan ve bir araştırma laboratuarındaki hasta şempanzelerden yayılan ölümcül bir virüs vardır. Virüsle mücadele eden kişiler sadece virüsü yok etmekle değil hastalığa yakalanan kişilerle de büyük sorunlar yaşamaktadırlar. Hasta kişiler çare olarak askerlerle çevrili bir sığınaya taşınırlar ve bambaşka sorunlar ortaya çıkar.

Outbreak / Tehdit (1995)

salgın-konulu-dizi-önerileri
Outbreak/Tehdit

Zaire’de çok ciddi ve ölümcül bir virüs ortaya çıkmıştır ve bunu araştırmak için bulaşıcı hastalıklar uzmanı Albay Sam Daniels görevlendirilir. Virüsün Amerika’ya da geldiği. ve önlem alınmadığı takdirde bütün Amerika’yı yok edecek kadar güçlü bir virüs olduğu belirlenir. Virüs uzmanı olan eski eşinin de yardımıyla California’a başlayan virüs salgınını kontrol altına almaya başlarlar.

Busanhaeng / Zombi Ekspresi (2016)

salgın-konulu-filmler
Busanhaeng

Sok-woo ve kızı, Sok-woo’nun eski eşinin yanına gitmek için Seul’den Busan’a gidecek olan trene binerler. Trende Güney Kore’yi etkisi altına alan zombi virüsünden etkilenen bir kadın vardır ve virüsü trendekilere yaymaya başlar. Virüsün buluştuğu herkes teker teker zombi olmaktadır. Trendeki herkesle birlikte Sok-woo ve kızı hayatta kalma mücadelesine girmişlerdir.

Children of Men / Son Umut (2006)

salgın-konulu-dizi-önerileri-2020
Children Of Men

Dünya insanlığın tükenmesi olasılığı ile karşı karşıyadır. 2027 yılında dünya anlam verilemeyen birçok olaya sahne olmaktadır. Artık insanlar ürememektedirler ve dünyanın en genç insanı 18 yaşında vefat etmiştir. Bir grup insan bu durumlar karşısında hiçbir şey yapmazken bir diğer grup ise mücadele etmeye başlar. Bu kargaşa içerisinde İngiltere, askeri emperyalist sisteminden ötürü huzuru koruyan bir ülkedir. Ülkeye girmek isteyen birçok mülteci bulunmaktadır. Bir bürokrat olan Theo, bir gün kaçırılır ve olaylar gelişir.

Flu / Grip (2013)

hastalık konulu-film-önerileri
Flu/Grip

Bölgesel yıkımlara sebep olmasıyla bilinmeyen bir salgın hastalık ortaya çıkar. Hastalık solunum yoluyla bulaşmakta ve vücuda girdikten 36 saat sonra bireyi öldürmektedir. Salgını kontrol almaya çalışan toplum, çaresizce mücadele verir…

Perfect Sense / Yeryüzündeki Son Aşk (2011)

pandemi-konulu-film-önerileri
Perfect Sense

Bir şef olan Michael ilişkilerinde bağlanma sorunu yaşamaktadır. Uzun zamandır kimseyi hayatına sokmayan Susan ise bir doktordur. Michael ve Susan birbirlerini buldukları sırada dünyada bireylerin duygularını yok eden bir salgın ortaya çıkmıştır. İnsanlık sevme yetilerini yavaş yavaş kaybederken Susan ve Michael aşklarına tutunabilecekler midir?

The Andromeda Strain / Uzay Mikrobu (1971)

virüs-konulu-film-önerileri
The Andromeda Strain

Amerika-Arizona yakınları düşerek parçalanan bir uydu beraberinde büyük tehlikeler getirir. Ölümcül bir virüs dünya dışından gelmiştir ve uydunun parçalanması nedeniyle serbest kalarak çevresindeki herkesi öldürür. Bir grup bilim insanı olayı çözmek için zamana karşı yarışmak zorundadırlar.

Shaun of the Dead / Zombilerin Şafağı (2004)

koronavirüs-konulu-filmler
Shaun Of The Dead

Hayatı giderek mutsuzlaşan ve dibi görmeye yakınlaşan Shaun, hayatını düzene sokmaya karar verir. Bu sırada Londra zombi istilasıyla çalkalanır ve sokaklarında ölüler birikmeye başlar. Olan biteni gören Shaun sevdiği herkesi kurtarmaya karar verir. Shan’un amacı sevdikleriyle beraber Winchester’a ulaşabilmektir.

Bu makalemizde sizlere salgın konulu film önerileri sunduk. Sizin de önerebileceğiniz bir dizi veya film varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

 

Netflix dizi önerileri makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu