En İyi Mobil Oyunlar – Mobil Oyunlar 2020

Günümüzde oyun sektörü gittikçe gelişmekte ve şirketler bu sektöre çok ilgi göstermektedir. Oyun sektörünün gelişmesi ile birlikte mobil oyunlar da aşırı şekilde ilgi görmeye başladı. 7’den 70’e herkesin telefonunda oynadığı bir oyunu vardır illaki. Kimisi zaman geçirmek kimisi ise eğlenmek için oyun oynuyor. Biz de bu makalemizde sizleri oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunlar konusunda bilgilendireceğiz.

Oynanabilecek En İyi Mobil Oyunlar

En iyi mobil oyunlar deyince aklımızda az çok birkaç oyun beliriyor. Bu oyunlar birçok kişi tarafından oynanıp sevilen oyulardır. Genelde oyunların ücretsiz olması oyuncuların daha çok ilgisini çekmektedir. Bakalım oyun sektörünün gelişmesi ile birlikte bizler için nasıl oyunlar çıkarılmış.

1 ) Clash of Clans

mobil-oyunlar-2020
Clash of Clans

En iyi mobil oyun önerilerine neredeyse efsane diyebileceğimiz bir oyun ile başlamak istedik. Samsung Galaksi S3 Mini telefonların vazgeçilmezi Clash of Clans bir zamanların en popüler oyunları arasında yerini almıştı. Neredeyse herkesin telefonunda yüklü olan bu oyun son zamanlarda bu popülerliği birazcık da olsa kaybetmesine rağmen yine de en çok oynanan oyunlar arasında yerini alıyor.

2 ) Clash Royal

en-çok-oynanan-mobil-oyunlar
Clash Royale

Clash Royal, Clah of Clans oyunun yapımcısı olan Süpercell tarafından çıkarılmıştır. Tam Clash of Clans’ın düşmeye başladığı zaman piyasaya sürülen oyun kısa süre içerisinde yüksek oyuncu kitlesine ulaşmıştır. 100 milyonun üzerinde bir indirme sayısına sayısına ulaşarak en çok oynanan oyunlar listesinde de yerini almıştır.

3 ) Mobil Legends: Bang Bang

en-güzel-mobil-oyunlar
Mobile Legends: Bang Bang

Mobil Legend içerisinde birçok karakterin olduğu 5v5 olarak tanımladığımız bir savaş oyunudur. Her takım oyuncusunun bir karakter seçip onu oyun içinde geliştirmesi ile devam eden bu strateji oyunu 100 milyon indirmeye ulaşarak en çok oynanan oyunlar listesine adını yazdırmıştır. Mobil Legend’i arkadaşlarınız ile birlikte oynayabilirsiniz.

4 ) Candy Crush Saga

en-iyi-internetsiz-oyunlar
Candy Crush Saga

Bu oyunu 5 yaşındaki bir çocuğun elinde de görebilirsiniz 75 yaşındaki bir dedenin elinde de görebilirsiniz. Çok fazla yaş kitlesine hitap eden bu oyun bir zamanların vazgeçilmezi arasında adını altın harfler ile yazdırmıştır. 500 milyonun üzerinde bir indirme sayısına sahip olan bu oyun en çok indirilen oyunlar arasında kendine yer bulmuştur.

İlginizi çekebilir: Arkadaşlar İle Oynanacak Mobil Oyunlar

5 ) Kafa Topu 2

en-iyi-internetsiz-oyunlar
Kafa Topu 2

Son yılların en popüler oyunları arasında Kafa Topu 2’de yerini alıyor. Birçok kişinin sokakta bile oynadığı, turnuvaların yapıldığı, amacın büyük kafalar ile karşı kaleye gol atmak olduğu ve ünlü sunucu Ercan Taner’in seslendirdiği bu oyun 50 milyondan fazla indirmeye sahiptir.

6 ) Online Soccer Manager ( OSM )

en-çok-indirilen-oyunlar
Online Soccer Manager

Bekli de bir dönemin teknik direktörleri olmak isteyenlerin en popüler oyunu olan Online Soccer Manager hayalinizdeki takımı kurup karşı oyuncular ile futbol maçları oynadığımız bir oyundur. 10 milyondan fazla indirmeye ulaşan bu oyun da diğerleri gibi en iyi mobil oyunlar listesine girmeyi başarmıştır.

7 ) Pubg Mobile

en-çok-oynanan-mobil-oyunlar
Pubg Mobile

Son yılların en popüler oyunları arasında gösterilen Pubg Mobile tak başınıza, iki kişi veya 4 kişilik takımlar ile oynanabilen bir savaş oyunudur. Şu an bile hala herkesin dilinde dolaşan Pubg Mobile’ı duymamış olma ihtimaliniz neredeyse sıfır olabilir. Birkaç tane modu ve haritası olan Pubg Mobile 100 milyondan fazla indirilerek en iyi mobil oyunlar arasına katılmıştır.

En İyi Mobil Oyunlar – Bonus

Mobil oyunlar 2020 yılında çok fazla ilgi görmeye başladı. Bunun nedeni yeni çıkan oyunların kalitesi ve bilgisayar oyunu dediğimiz oyunların artık mobil dünyasında da hizmet vermesi ile ilgili olabilir.

8 ) Call of Duty Mobile

en-çok-indirilen-mobil-oyunlar
Call of Duty Mobile

Bilgisayardaki oyunu ile herkesin aklında yer eden ve efsaneleşen bu oyun geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülmüştür. İçerisinde birçok oyun modu bulunan Call of Duty Mobile’de 5v5 olarak adlandırdığımız bir mod ve Battle Royal olarak adlandırdığımız hayatta kalma modu gibi modlar bulunmaktadır. Kısa süre içerisinde 50 milyondan fazla indirmeye ulaşan bu oyun bu başarısı ile en iyi oyunlar arasına girmiştir.

Bu makalemizde sizlere en iyi mobil oyunlar konusundan bahsettik. Sizler de bu oyunlar dışında oynadığı mobil oyunlar var ise yorumlarda belirtebilirsiniz. Keyifli oyunlar.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu